Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ask 17537123



*

nr 1753 7123


Ask

+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm


Utrop:

600 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 21:56:25)
Uppdatera
Visning

fredag 16/1, lördag 17/1, söndag 18/1 och måndag 19/1


Auktionen
avslutas:

måndag 19 januari kl 20:05:00


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 25% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask konsthantverk skulptur ”groda”
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:22
  • 3054 Skulptur
    Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:23
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:08
  • 6547 Vaser
    2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr